PTT’DEN BÜYÜK ALTAY’A ÖZEL PUL

PTT’DEN BÜYÜK ALTAY’A ÖZEL PUL
  • Bulunduğu yer

 

 

Kulübümüz ve PTT Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, Büyük Altayımız ve taraftarlarımıza özel hatıra pul basılacak. Altayımız, gelir getirici proje için pilot kulüp olarak belirlenirken, çalışmanın diğer kulüpler için de hayata geçirilmesi planlanıyor.

Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesislerimiz’de düzenlenen imza töreninde konuşan PTT Genel Müdür Yardımcısı Osman Çetinkaya, PTT’nin kişisel pul uygulamasının son yıllarda yaygınlaştığını söyledi. Kişisel pulların yanında spor kulüplerine de talep doğrultusunda pul üreteceklerini belirten Çetinkaya, bunun ilk uygulamasına ise Altay Spor Kulübü ile başladıklarını aktardı. Çalışmada, Yönetim Kurulu Üyemiz ve PTT Destek Hizmetleri-Ulaşım Daire Başkanı Metin Kurşun’un etkisi olduğunu kaydeden Çetinkaya, ‘‘Altay taraftarı evlatlarına gönül verdiği kulübün adını koyacak kadar aidiyet duygusuna sahip bir kitle. On binlerce taraftarın desteklediği Altay’ın en az 20.000’lik bir rakama ulaşacağını öngörüyoruz. Bu proje ile siyah-beyazlı taraftarlar önemli bir hatıra, kulüp ise gelir kalemine sahip olacak.’’ dedi.

Projenin sadece Altayımız’a değil tüm kulüplere ciddi bir gelir getireceğine inandığını ifade eden Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu; ‘‘Projeyi hayata geçirenlere Kulübümüz ve Türk Futbolu adına teşekkür ediyorum. Süreç içinde tüm kulüplere gelir sağlanacağını umuyoruz. Ancak PTT’nin çalışması maddi odaklı gibi görünse de paradan daha kıymetli, manevi değeri çok yüksek. Sanat ve spora katkısını sürekli hale getiren PTT ile ‘‘İlklerin Kulübü Altayımız’’ önemli bir başlangıca imza attı.’’ şeklinde konuştu.

Altay Yönetim Kurulu Üyesi, PTT Destek Hizmetleri ve Ulaşım Daire Başkanı Metin Kurşun ise PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’in desteğiyle ortaya çıkan projenin kısa zamanda hayata geçeceğini kaydetti. Kurşun, hatıra pullarındaki ilk kişisel baskıların sahibi olan Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, Sportif Direktörümüz Sn. Özden Töraydın, takım kaptanımız Murat Uluç ve İbrahim Akın’a örnek baskılarını hediye etti.

Attachment

Sponsorlarımız